Атлетик Билбао е последният отбор, който намери място на 1/8-финалите

...

Атлетик Билбао с мощна победа за Купата на Краля

Атлетик Билбао е последният тим, който откри място на 1/8-финалите за Купата на Краля. Баските записаха мощна победа с 6:1 като посетител на Елденсе в конфликта сред двата отбора от 3-тия кръг на конкуренцията.

Гостите бяха очевидно по-добрият тим в мача и още през първото полувреме взеха удобна преднина от два гола посредством Нико Уилямс в 35-ата и Алекс Беренгер в 41-вата минута.

В началото на втората част баските усилиха преднината си с попадения на Олег Сарага в 59-ата и още веднъж Беренгер в 65-ата минута.

Елденсе съумя да вкара почетно попадение в 67-ата минута посредством Марио Соберон, само че в 74-тата минута Рубен Мачадо си вкара автогол, а в 90-ата Икер Муниаин оформи крайното 1:6.

Така Атлетик Билбао се причисли към тимовете на Барселона, Реал Мадрид, Бетис, Атлетико Мадрид, Алавес, Сеута, Еспаньол, Леванте, Майорка, Осасуна, Реал Сосиедад, Севиля, Спортинг (Хихон), Валенсия и Виляреал в идната фаза. Жребият за 1/8-финалите е на 7 януари.