Атлантическият съвет пита какво е състоянието на МиГ-29 и СУ-25

...
Атлантическият съвет пита какво е състоянието на МиГ-29 и СУ-25
Коментари Харесай

Какво е състоянието на МиГ-29 и СУ-25 у нас, пита Атлантическият съвет

Атлантическият съвет пита какво е положението на МиГ-29 и СУ-25 у нас 14 март 2022 10:29 Очакваме народните представители да изискат от Министерството на защитата писмен отчет с оценка на положението на старите руски самолети МиГ-29 и СУ-25, декларират от Атлантическия съвет.

В събота от съвета припомниха, че предходната година Народно събрание разпореди на военното министерство да изотви оценка на осъществяването на Програмата за развиване на отбранителните качества на въоръжение сили до 2020 година Според тях в този момент е време за нова такава оценка касаеща положението на руските самолети от Военновъздушните сили МиГ-29 и СУ-25 и приканват партиите в 47-я парламент да внесат проекторешение.

В документа би трябвало категорично да попадат: оценка на положението все още, в това число какъв брой са годните за потребление машини; остатъчен запас на годните за потребление самолети МиГ-29 и СУ-25; осъществените поправки и поддръжка през последните 15 години; вложените през последните 15 години финансови средства за ремонта и поддръжката на МиГ-29 и СУ-25.

Също осъществяването на договорите по рамковото съглашение с РСК МиГ от 2018 година (забавяния, изпълнени ли са и в случай че да - по кое време, какви неустойки са платени); произшествия с ремонтирани в Русия и Беларус самолети през последните 4 години?; брой хора на летателни длъжности за самолетите МиГ-29 и СУ-25 в момента; годишен брой летателни часове на водачите на тези самолети; бюджет на Военновъздушни сили по отношение на общия бюджет за защита през 2021 година и дял на годишните разноски (вкл. оперативните) за МиГ-29 и СУ-25 по отношение на целия годишен бюджет на Военновъздушни сили.

" Ясно е към този момент, че повече поправки в Русия и Беларус няма да има. Оттук нататък какво следва? ", питат от Атлантическия съвет и изрично декларират, че е необхимо да има визия за бъдещето на бойната авиация, в това число какъв брой време може още да се употребяват старите самолети, дружно с оферти за бързо и неизбежно освобождение от тях. Водещо начало при правене на документа е, че повече поправки и поддръжка в Русия и Беларус са невъзможни. Срок за правене на документа - 45 работни дни, декларират още от съвета.
Източник: zonanews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР