Аталанта завърши като гост 1:1 с Верона в първия мач

...

Атланта излезе на второ място, но загуби точки във Верона

Аталанта приключи като посетител 1:1 с Верона в първия мач от 34-ия кръг на Серия " А ". Отборът от Бергамо излезе на второ място със 71 точки, само че изостава с 6 точки от водача Ювентус, който е и с мач по-малко. Интер също има 71 точки и ще гостува на следващия ден на Рома.

Бергамаските бяха любимец в мача, само че бяха сюрпризирани от мощната игра на домакините, които също може да съжаляват за изпуснатата победа. Дуван Сапата иткри в 50-ата минута, когато лиши топката на централния заитник на Верона и невъзмутимо осъществя за 0:1.

Верона се подвигна на взлом и единствено девет минути по-късно Матео Песина изравни от близко, откакто вратарят на Аталанта мазета топката в краката му след отразен удар. В идващите минути Верона атакуваше повече, само че не можа да отбелжи второ попадение.

В края не се сбъднаха прогнозите за нов гол на Аталанта след серия от пропуски пред вратата на Марко Силвестри.

Верона има към този момент 45 точки и резервира деветото място, на което се намираше преди срещата.