Аталанта спечели първа победа у дома в Серия А от

...

Аталанта записа убедителна победа над Салернитана с 8:2

Аталанта завоюва първа победа вкъщи в Серия А от три месеца и го направи по повече от безапелационен метод след триумф с 8:2 против Салернитана в среща от 18-ия кръг на шампионата.

Бергамаските за последно победиха на своя стадион на 15 октомври 2022 година против Сасуоло, а по-късно последва отрицателна серия от три следващи загуби вкъщи.

Жереми Бога даде начало на головата фиеста на стадион " Гевис " в Бергамо в 5-а минута, само че след още пет минути гостите от Салернитана изравниха посредством Булайе Дуа.

Това единствено настърви в допълнение играчите на Аталанта, които до почивката вкараха четири гола посредством Адемола Люкман от дузпа, Скалвини, Коопмейнерс и Хойлунд и поведоха с 5:1.

Двата тима си размениха по един бърз гол след почивката: Люкман вкара второто си попадение в 54-а минута, а две по-късно Кавилия се разписа за Салернитана.

Сантана де Мораеш и Дзортея дооформиха разгрома с още две попадения за крайното 8:2.

Аталанта е шести в класирането с 33 точки, колкото има и петия Лацио. Салернитана е в серия от шест следващи мача без победа и е 16-и с 18 точки.