Аталанта спечели най-голямата победа в историята си в четвъртък, след

...

Аталанта достигна финал в Лига Европа, след като нокаутира Марсилия

Аталанта завоюва най-голямата победа в историята си в четвъртък, откакто победи Марсилия с 3-0 и си обезпечи място във финала на Лига Европа.

Голове на Адемола Лукман, артикул на академията Матео Руджери и Ел Билал Туре доведоха Аталанта до първия им европейски край с обща победа с 4-1 пред обезумели почитатели в Бергамо.

Преминаването на Аталанта до финала в Дъблин, където те ще се изправят против Байер Леверкузен, по-късно този месец беше изцяло справедливо след преобладаващо показване, в което Марсилия едвам съумя да удари в още едно неприятно посещение от Лига 1.

Марсилия завоюва единствено четири мача като посетител надпревари този сезон и откакто Руджери изведе Аталанта с две преднини в 52-ата минута, тимът на Жан-Луи Гасет нямаше път обратно, Туре добави черешката на тортата в добавеното време.

„ Ще се опитаме да ги сложим (Леверкузен) в компликация, само че не можем да мислим за това в този момент, би трябвало да играем мач по мач ", сподели Руджери пред Sky Sport.