Аталанта спечели и второто си гостуване от началото на сезона,

...

Аталанта с втора победа като гост

Аталанта завоюва и второто си посещение от началото на сезона, откакто стигна до 1:0 против Верона. Единственото попадение в мача осъществя Туен Коопмайнерс с удар от отдалеченост в 50-ата минута.

Домакините имаха известно преимущество през първото полувреме, а удари на Лазаня и Велосо не откриха задачата. Иван Илич с акробатично осъществяване бе покрай разкриване на резултата, само че топката мина малко около вратата. Най-добрите обстановки за Аталанта се откриха пред Околи, който неопределено стреля с глава, и Лукман, чийто удар бе избавен от Монтипо.

Гостите поведоха след прелестен удар на Коопмайнерс при започване на второто ополувреме. Верона можеше да изравни след час игра, само че приказен удар от отдалеченост на Лазович приключи в гредата. Гостите не съумяха да завършат добре две обещаващи контраатаки, а Монтипо спря Рафаел Толой, който излезе самичък против него.

Снимки: Gettyimages