Аталанта постигна важна победа с 2:1 при гостуването си на

...

Аталанта излезе втори в Серия А след обрат над Парма

Аталанта реализира значима победа с 2:1 при гостуването си на Парма в мач от предпоследния кръг на Серия " А ". Деян Кулишевски даде задатък на " дуковете " през първото полувреме, само че " бергамаските " обърнаха през втората част посредством попадения Роман Малиновски и Папу Гомес.

Така " Богинята " събра 78 точки и най-малко краткотрайно излезе на второ място във краткотрайното класиране. Парма има 49 пункта.

Срещата стартира мощно за домакините и при започване на мача Кулушевски удари греда. В 44-ата минута новото попълнение на Ювентус въпреки всичко порази задачата. Шведът се възползва от недоразумение в отбраната на Аталанта и простреля Голини.

През втората част гостите усилиха оборотите и в 70-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Аталанта получи право да извърши директен свободен удар и Малиновски с мощен удар по земя вкара за 1:1.

В 84-ата минута Гомес направи страховит пробив през центъра и с талантлив удар матира Сепе за повторно.