Аталанта постигна категорична победа с 4:1 при гостуването на Дженоа

...

Аталанта вилня в дома на грифоните

Аталанта реализира безапелационна победа с 4:1 при гостуването на Дженоа от 24-ия кръг на Серия А. По този метод бергамаските остават на четвърто място в класирането.

Гостите поведоха с 1:0 в 22-ата минута. Марио Пашалич откри Шарл Де Кетеларе, който вкара топката във вратата на Хосеп Мартинес.

Марко Карнесеки се наложи да се намесва в 42-ата минута и да отразява удара на Матео Ретеги.
 Рома - Интер 2:4 в мач от Серия
Зрелищен театър в Рим! Интер спря победната серия на Де Роси с Рома и допира Скудетото

Ето по какъв начин се разви дуелът

Седем минути обстановката се повтори и Карнесеки избави нов удар на Ретеги.

Дженоа съумя да изравни резултата в 51-ата минута, когато Милан Бадель подаде към Руслан Малиновски, който вкара топката във вратата на Карнесеки.

Равенството на терена не се задържа дълго. В 55-ата минута Теун Коопмайнерс с удар от разстояние вкара топката във вратата на Мартинес.

В 60-ата минута Мартинес се намеси решаващо, спасявайки доста рисков удар на Марио Пашалич. В 76-ата минута испанският вратар на Дженоа още веднъж трябваше да се намесва след нов удар на Пашалич. Джорджо Скалвини вкара топката по-късно при добавката в опразнената мрежа. ВАР се намеси и попадението на Скалвини не бе зачетено поради засада.

В 100-ата минута Аталанта направи резултата 3:1, откакто Давиде Дзапакоста от близко вкара във вратата на Мартинес. " Нерадзурите "  стигнаха до успеха с 4:1 в 113-ата минута, когато Ел Билал Туре с глава вкара топката във вратата на Мартинес.

С тази победа отборът от Бергамо заема четвърто място в Серия А с 42 точки, а Дженоа е дванадесети с 29 точки.
 Фиорентина - Фрозиноне 5:1 в мач от Серия
Фиорентина спука от пердах Фрозиноне и спря серията си от три следващи загуби в Серия " А "