Аталанта постигна категорична победа с 3:0 в гостуването на Емполи

...

Аталанта прегази Емполи с класически резултат като гост

Аталанта реализира безапелационна победа с 3:0 в гостуването на Емполи от 10-ия кръг в Серия А и по този метод се изкачи до 4-ото място във краткотрайното класиране с 19 точки, до момента в който Емполи е в зоната на изпадащите – 18-и със 7 точки в актива си. Два гола за бергамаските вкара Джанлука Скамака, а един добави Теун Коопмайнерс.

На „ Стадио Карло Кастелани “ гостите притиснаха Емполи още от началото на срещата.

В 5-ата минута Адемола Лукман подеде съвършено отдясно, намирайки Джанлука Скамака, който невъзмутимо порази вратата на Емполи.

Бившият футболист на Уест Хем уцели греда в 17-ата минута, когато още веднъж стигна до топката в наказателното поле, само че ударът му срещна десния непряк дирек.

Три минути по-късно Скамака въпреки всичко вкара гол, само че той не бе зачетен поради засада.

Натискът на Аталанта се увенча с нов триумф в 29-ата минута, когато Етрит Бериша бе безпомощен при удар на Теун Коопмайнерс, който засече центриране на Скамака и с удар по земята осъществя.

Шест минути след началото на второто полувреме мачът бе решен с втория гол на италианския нападател в срещата. Скамака получи по удивителен метод топката от Мартен де Роон и преодоля Бериша с прекрасен удар за 3:0.

До края на срещата Скамака направи нов пропуск, откакто стигна до една отбита топка в 63-ата минута, само че от границата на наказателното поле нацели напречната греда.
Източник: novsport.com