Аталанта постигна драматична победа след обрат с 3:2 при домакинството

...

Аталанта с драматичен успех над Верона

Аталанта реализира трагична победа след поврат с 3:2 при семейството си против Верона в среща от 15-ия кръг в шампионата на Италия.

В 23-ата минута Самуел ди Кармине изненада домакините и откри резултата в интерес на "жълтите ", а минута преди почивката Руслан Малиновски изравни с шут в горния ляв ъгъл.

Верона още веднъж взе задатък в резултата посредством Ди Кармине след асистенция на Дарко Лазович в 57-ата минута. Седем минути по-късно Луис Муриел изравни от дузпа, отсъдена след намесата на видео помощник съдията.

Гостуващият отбор остана с човек по-малко на терена след втори жълт и надлежно червен картон на Павел Давидович в 85-ата минута. Дълбоко в добавеното време Берат Джимсити обезпечи триумфа в интерес на домакините от Бергамо след подаване на Рафаел Толой.

Аталанта има актив от 28 точки на шестата позиция досега, до момента в който Верона заема девета позиция с 18 точки. По-късно през днешния ден първенецът Ювентус гостува на Лацио, до момента в който Удинезе приема Наполи./БТА