Аталанта победи с 3:2 Удинезе в двубой от 29-ия кръг

...

Аталанта не допусна изненада срещу Удинезе

Аталанта победи с 3:2 Удинезе в дуел от 29-ия кръг на Серия А. Луис Муриел (19, 43) и Дуван Сапата (61) вкараха головете за "бергамаските ", а за гостите се разписаха Роебрто Перейра (45) и Йенс Ларсен (71). Тимът на Гасперини резервира третото място в Серя А, само че съкрати изоставането от втория Милан на две точки след домакинското тъждество 1:1 на "росонерите " със Сампдория. Домакините поведоха в 19-ата минута, когато Матео Песина откри Луис Муриел и той насочи топката неспасяемо във вратата на Удинезе. В 38-ата минута стражът на гостите Хуан Мусо избави отдалечен изстрел на Руслан Малиновски. Две минути преди почивката Аталанта вкара втори гол още веднъж посредством Луис Муриел. Той получи страховит пас, който го изведе очи в очи с вратаря Мусо и нападаталеят невъзмутимо прати топката зад тила му. В 45-ата минута Удинезе върна един гол, откакто Роберто Перейра не остави шансове на Голини с изстрел в долния ляв ъгъл. Йосип Иличич можеше да усили задатъка на домакините четири минути след началото на втората част, само че Мусо се намеси решаващо и мазета в корнер. Това въпреки всичко направи Дуван Сапата в 61-ата минута, когато се разписа за 3:1. Десет минути по-късно датчанинът Йенс Ларсен вкара страховит гол, само че в оставащите минути гостите не откриха сили да стигнат до равенството.