Аталанта победи последния в класирането Салернитана с 2:1 като гост

...

Аталанта си върна петата позиция от Рома след победа срещу последния в класирането Салернитана

Аталанта победи последния в класирането Салернитана с 2:1 като посетител в мач от 35-ия кръг на Серия А. " Бергамаските " стигнаха до цялостен поврат, с помощта на два гола през второто полувреме, в границите на шест минути. С тази победа " Ла Деа " си върна петата позиция от Рома.

Въпреки по-доброто начало на гостите, към този момент изпадналият тим на Салернитана откри резултата в 18-та минута с първото си състояние в мача. Лум Чауна съумя да преодолее първо капитана Мартен де Роон, който през днешния ден играеше като централен бранител, а по-късно и вратаря Марко Карнесеки, с цел да означи третия си гол в Серия А този сезон.

Все отново натискът на Аталанта даде отражение в 57-та минута. Центрирането на резервата в днешния мач Теун Копмайнерс откри Марио Пашалич, който съумя да смъкна топката с глава за Джанлука Скамака, който изравни резултата.

Шест минути по-късно нидерландецът Копмайнерс още веднъж бе забъркан, като този път отпрати хубав изстрел от отвън наказателното поле, който не даде време на вратаря на " морските кончета " Винченцо Фиорило да реагира и по този начин обърна резултата в изгода за своя тим.

След днешната победа, Аталанта има актив от 60 точки, колкото има и Рома, само че " бергамаските " имат по-добра голова разлика. В идващия си дуел " Ла Деа " приема на стадион " Гевис " точно " джалоросите " в пряк конфликт за последното място даващо право на присъединяване в Шампионската лига следващата година.

Салернитана към момента няма победа от началото на годината.