Аталанта и Аякс демонстрираха нагледно защо са смятани за едни

...

Аталанта и Аякс предложиха очакваното зрелище

Аталанта и Аякс демонстрираха образно за какво са считани за едни от тимовете в Европа, които играят извънредно зрелищен футбол. Тази вечер те направиха трагично 2:2 в дуел от груповата фаза на Шампионската лига.
 Атлетико (Мадрид) победи Залцбург с 3:2 в Шампионската лига
Атлетико (Мадрид) възвърна самочувствието си в Шампионската лига

Жоао Феликс се трансформира в воин при обрата против Залцбург

Шоуто стартира в 30-ата минута, когато Ласина Траоре бе фаулиран в наказателното поле на домакините от Робин Госенс и основният арбитър Дамир Скомина уточни бялата точка. Капитанът на нидерландския гранд Душан Тадич застана зад топката и с изстрел в средата откри резултата.

Осем по-късно Аякс удвои преднината си. Давид Нерес проби отляво и центрира паралелно на голлинията, където Ласина Траоре стреля, последва интервенция на Марко Спортиело, само че при добавката нападателят не сгреши и вкара топката в мрежата.
 Борусия (Мьонхенгладбах) и Реал (Мадрид) приключиха наедно 2:2 в Шампионската лига
Късен взлом избави Реал (Мадрид) от загуба в Германия

Борусия (Мьонхенгладбах) изпусна привидно извоюван мач против " кралете " - 2:2

През втората част Аталанта се засилва и при започване на втората част домакините понижиха резултата. Алехандро Гомес центрира в наказателното поле, където Дуван Сапата бе над всички и с глава осъществя в горния ляв ъгъл. В 60-ата минута домакините възвърнаха равенството. Марио Пашалич изведе Дуван Сапата. Нападателят напредна и невъзмутимо осъществя в десния ъгъл.

До края забавни мигове имаше и пред двете порти, само че до нов гол по този начин и не се стигна.

Аталанта е на второ място в групата с актив от 4 точки. Аякс е единствено с една. В идващия път нидерландският гранд гостува на Мидтиланд. Бергамаските пък играят с Ливърпул.
 Манчестър Сити победи Олимпик (Марсилия) с 3:0 в Шампионската лига
Олимпик (Марсилия) се оказа елементарно затруднение за Манчестър Сити

Селекцията на Пеп Гуардиола господства на " Стад Велодром " - 3:0

АТАЛАНТА - АЯКС 2:2

0:1 Тади-дузпа (30 " ), 0:2 Траоре (38 " ), 2:1 Сапата (54 " ) 2:2 Сапата (60 " )