АСВЕЛ Лион навакса изоставане от 13 точки в последната четвърт

...

АСВЕЛ с обрат срещу ПАО за втора победа в Евролигата

АСВЕЛ Лион навакса закъснение от 13 точки в последната четвърт и стигна поврат против гостуващия Панатинайкос със 79:78. Така французите стартираха сезона с две победи в първото си присъединяване в Евролигата от десетилетие.

ПАО водеше с 63:50 след третата част, само че домакините стигнаха до поврат с 6 безответни точки в последната минута и половина на мача.

Джордън Тейлър донесе триумфа с прецизен углавен изстрел 14 секунди преди сирената. Дейвид Лайти беше най-резултатен за домакините с 18 точки. а нигерийският център Тоние Джекири способства с 15 точки и 12 битки.

ДеШон Томас беше водач за гърците с 22 точки и 6 битки, а Ник Калатес се отличи с 13 точки и 8 асистенции, само че пропусна последната пукотевица в мача, което се оказа решаващо.