Астана на Станимир Стоилов победи с 3:2 Спартак Москва, където

...

Астана на Мъри се справи с Попето и Спартак в контрола

Астана на Станимир Стоилов победи с 3:2 Спартак Москва, където играе българският национал Ивелин Попов. Двата отбора се срещнаха в контрола в Дубай, където се приготвят.

Футболист на годината за България бе измежду титулярите в състава на съветския първенец. Попов игра през първите 45 минути, а по-късно бе заменен на почивката, когато Спартак към този момент губеше с 0:2. Попаденията бяха дело на Станоевич и Томасом.

Деспотович вкара третото попадение на сметката на Астана през втората част. В последните 10-ина минути руснаците осъществя две попадения. Куинси Промес от дузпа и Педро Роча бяха точни за московчани, а с головете си оформиха крайния резултат.

След края на дуела Спартак и Ивелин Попов потеглиха към Русия, с цел да продължат подготовката си за 1/16 финалните мачове от Лига Европа против Атлетико Билбао.