Астън Вила започна с успех новата кампания във Висшата лига.

...

Астън Вила стартира успешно

Астън Вила стартира с триумф новата акция във Висшата лига. Бирмингамци, които предишния сезон до края се бориха за оцеляване, започнаха с домакинска победа с 1:0 против Шефилд Юнайтед. Единственото попадение в мача осъществя Езри Конса в 63-ата минута. Защитникът засече с глава центриране на Таргет, отклонено от Мингс.

Тимът на Дийн Смит игра съвсем цялостен мач с човек повече, откакто Джон Игън получи червен картон още в 12-ата минута. Бранителят спря Уоткинс, който бе изведен от Мингс зад отбраната. В 36-ата минута Лундстрам пропусна дузпа за гостите. Така привлеченият от Арсенал Емилиано Мартинес дебютира по отличен метод за новия си клуб.

Премиър лийг 2 кръг, понеделник 21 септември  Астън Вила 1:0краен резулат  Шефилд Юнайтед