Асоциация на ветераните-миротворци учредиха днес във Велико Търново участниците в

...
Асоциация на ветераните-миротворци учредиха днес във Велико Търново участниците в
Коментари Харесай

Ветерани от Камбоджа учредиха асоциация

Асоциация на ветераните-миротворци учредиха през днешния ден във Велико Търново участниците в първата миротворческа задача към Организация на обединените нации на Българската войска в Камбоджа.

" Българската войска извърши сполучливо дилемите си, въпреки и с цената на 10 починали и доста ранени. От страната не получихме нищо и в този момент се усещаме употребявани и забравени. Затова се събираме в съдружие, с което желаеме признание на статут на ветерани на участниците в задачата, подкрепяне на членовете на сдружението, разяснение на задачите на миротворческите интервенции и връзка със сродни организации ", сподели Иво Христосков, един от основателите на учредителната среща.

1446 са били участниците в задачата на Българската войска в Камбоджа през 1992 и 1993 година Някои са съумели да подредят живота си след завръщането си в България, други не са се справили с реадапатцията изключително сполучливо, а има и мъже, които са избрали да изоставен страната, добавя още Иво Христосков и споделя, че за тази задача информация няма. " Да не забравяме, че това беше най-успешната и огромна задача на Организация на обединените нации. Ние показахме лицето на нова България, да не се приказва за тази задача, това е несправедливо ", безапелационен е Иво Христосков.

" Адаптацията постоянно е най-трудната стъпка в сходни задачи, тъй като минаваш от едно положение в друго. Когато предварителната подготовка е добра, акомодацията е къса. Когато в предварителната подготовка има пропуски, акомодацията протича малко по-дълго и оказва въздействие на осъществяването на дилемите ", съобщи и о.з. полк. Стефан Давидов, който е бил заместител пълководец на пехотния батальон и е отговарял за цялата логистика на батальона. Той сподели още, че по-трудна за множеството участници в задачата, се е оказала реадаптацията. " Световните проучвания за такива задачи споделят, че срокът не би трябвало да надвишава четири месеца, най-много - шест, а ние изкарахме година и четири месеца. За това време се трансформира душeвността на индивида и, когато се върнахме, трябваше да се оправим с напрежението, с това, че там постоянно бяхме нащрек и подготвени да реагираме. А това се оказа мъчно ", призна още о.з. полк. Давидов, представен от Българска телеграфна агенция.
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР