Асът на Сан Франциско Джайънтс Медисън Бумгарнър стана четвъртият най-бърз

...

Бумгарнър е четвъртият най-бърз левичар в Клуб 1500

Асът на Сан Франциско Джайънтс Медисън Бумгарнър стана четвъртият най-бърз левичар, постигнал 1500 страйкаута в МЛБ. Питчерът мина границата тази нощ при успеха на " колосите " с 1:0 против гостуващия Колорадо Рокис в среща от постоянния сезон.

Мед Бум обезвреди още първия батер в мача – откриващия остроумен на " скалистите " Ди Джей Лемейхю, и зaвърши дуела с 8 страйкаута за 7 ининга, увеличавайки общата си сметка на 1507 К в 239 мача от Висшата лига. По-бързо в Клуб 1500 са влизали единствено трима левичари: членът на Залата на славата Ранди Джонсън (206 мача), Клейтън Кършоу (218) и Дейвид Прайс (236).

What a journey thus far. This guy ages well

#MadBum #SFGiants pic.twitter.com/Zn2n2M5IwU
— San Francisco Giants (@SFGiants) 28 юни 2018 година
Бумгарнър в профил подред първите 14 батери на Колорадо, преди Карлос Гонсалес да удари двоен шлагер със счупена бухалка при 2 аута в 5-ия ининг. Стартерът на Сан Франциско разноски идващите двама батери и изпълни базите, само че се измъкна със страйкаут против съперника си на възвишението Кайл Фрийланд.

Самият Фрийланд също се оправи ослепително на хълма и не пусна точка за 7 ининга с 4 шлагера, една база за боли и 4 страйкаута. Развръзката в дуела настъпи едвам когато топката към този момент бе в двата булпена.

Благодарение на риливърите Уил Смит (Джайънтс) и Скот Обърг (Рокис) резултатът се резервира 0:0 до 9-ия ининг. В отварянето Рейес Моронта (W 4-1) обезпечи още една чиста отбрана за домакините и остави всичко в ръцете на нападението.

При 1 навън в долната част Харисън Мъсгрейв (L 0-3) влезе, с цел да се изправи против Брандън Крофърд. Това се оказа пагубно решение за гостите, тъй като батиращият под №6 шортстоп удари бездънен хоумрън вдясно и постави несвоевременен завършек на мача.

За Сан Франциско (42-39) успеха е четвърта поредна, а за Колорадо (38-42) – четвърта поредна загуба. Двата отбора са трети и четвърти в Западната дивизия на Националната лига, където водач е Аризона Дайъмъндбекс (46-34), следван от Лос Анджелис Доджърс (43-36). Последен е Сан Диего Падрес (36-47).

Сан Франциско Джайънтс - Колорадо Рокис 1:0