Арсенал записа четвърти пореден успех в Премиър лийг, след като

...

Арсенал с пореден успех в Премиър лийг, срази Лийдс Юнайтед

Арсенал записа четвърти следващ триумф в Премиър лийг, откакто съкруши с 2:1 гостуващия Лийдс Юнайтед в основен мач за двата тима от 35-ия кръг в Англия. „ Артилеристите “ усилиха преднината си на четвъртото място пред петия Тотнъм с четири точки три кръга преди края, откакто Арсенал е с 66, до момента в който „ шпорите “ са с 62.

Лийдс, от своя страна, пък се озова в зоната на изпадащите, като отборът ще би трябвало да се бори с всички сили за бъдещото си оцеляване в елита на Англия, откакто Евертън победи с 2:1 Лестър Сити като посетител.

Снимка: БГНЕС  Арсенал с следващ триумф в Премиър лийг, съкруши Лийдс Юнайтед
Иначе, в първите 10 минути два гола за домакините осъществя Еди Нкетия, който успокои домакините, а в 27-ата Люк Ейлинг беше изпъден, с цел да усложни още повече обстановката за гостите. Все отново Диего Йоренте се разписа в 66-ата минута, само че това беше всичко за Лийдс в срещата, като отборът не съумя да изравни резултата на „ Емирейтс “.

Отборът на Лийдс Юнайтед позволи груба неточност в петата минута посредством вратаря си Мелие. Той получи топката и обработи доста постепенно топката, а Еди Нкетия го пресира и преди френският пазач да изрита топката нападателят на " артилеристите " го нападна и прати топката в гостуващата врата.
В десетата минута Габриел Мартинели проби добре отляво и се пребори през Ейлинг, след което прати по земя към дузпата топката за Нкетия, който от своя страна с левия крайник прати кълбото във вратата на Мелие - 2:0.

Арсенал продължи да играе по-добре в срещата съпоставяне със своя конкурент, а в 17-ата Нкетия можеше да оформи своя хеттрик. Мартинели още веднъж се пребори с Люк Ейлинг отдясно и центрира, само че при отскока Нкетия не се оправи задоволително добре и прати топката настрана от вратата на Лийдс.

Обсадата на домакините в срещата продължи и в 22-ата минута, когато Сака получи вдясно по наказателното поле. Той комбинира с Йодегаард, който стреля, само че ударът му беше блокиран. Топката отиде в Седрик Соареш, чийто шут отиде високо над вратата на Мелие. В 26-ата минута Люк Ейлинг направи извънредно жестоко нарушаване против Габриел Мартинели, а Крис Кавана му сподели жълт картон. След преразглеждането на обстановката посредством ВАР обаче реферът поправя решението си и изгони десния бек на Лийдс.
Седем преди края на първата част Гранит Джака даде великолепен пас към Мартинели вляво. Бразилецът нахлу в наказателното поле на Лийдс и стреля от дребен ъгъл, само че Мелие с крайник отби настрана. Арсенал продължи да играе по-настоятелно и през второто полувреме, а Мартинели се озова " очи в очи " против Мелие, само че ударът на бразилеца отиде настрана от вратата на Лийдс.

В 66-ата гостите се върнаха в срещата след осъществяване на ъглов удар. Топката бе отклонена към " втора " греда, а там непокрит беше оставен Йоренте, с цел да може той да прати топката зад Рамсдейл - 2:1.
Лийдс заигра още по-уверено след маркирания гол, и въпреки да беше с 10 индивида натисна своя противник. Въпреки териториалния напън, Лийдс не съумя да заплаши оптимално Рамсдейл, като в самия завършек на мача Родриго плъзна топката с глава, само че Рамсдейл улови.
Източник: fakti.bg