Арсенал (Тула) на Михаил Александров победи СКА (Хабаровск) на Вецислав

...

Арсенал с Мишо Александров взе българското дерби срещу СКА на Венци Христов

Арсенал (Тула) на Михаил Александров победи СКА (Хабаровск) на Вецислав Христов с 2:1 като посетител в българското дерби на 16-ия кръг на съветското състезание.

Александров игра цялостен мач за своя тим, до момента в който нападателят влезе като запаса в 78-ата минута на мястото на Дедечко, само че не съумя да помогне на отбора си да избегне провалянето.

СКА (Хабаровск) победи с 2:0 Динамо (Санкт Петербург)
Венци Христов и СКА (Хабаровск) са на четвъртфинал за Купата на Русия

Българският нападател влезе в игра в заключителните минути на мача с Динамо (Санкт Петербург)

Така СКА остава на последно място във краткотрайното класиране с 12 точки, до момента в който Арсенал е 6-и с 23 пункта.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута с гол на Кангва. В 33-ата минута Федотов възвърне равенството. Победното попадение за тима от Тула пристигна четири минути преди края на постоянното време и бе дело на Джорджевич.