Арсенал тръгна с победа в груповата фаза на Лига Европа.

...

"Арсенал" стартира убедително в Лига Европа. Вкара 4 гола на украинци

" Арсенал " потегли с победа в груповата фаза на Лига Европа. " Артилеристите " завоюваха с 4-2 семейството си на украинския " Ворскла " и удостовери ролята си на любимец в групата, където са още " Спортинг " Лисабон и " Карабах ".

Пиер Емерик Обамеянг се регистрира с 2 гола за " Арсенал ", като първият от тях падна в 32-а минута след доста добре завършена контраофанзива.

Дани Уелбек се разписа в 48-а минута след доста точно центриране на Мхитарян, а по-малко от 10 минути по-късно още веднъж арменецът бе помощник за втория гол на Обамеянг и трети за топчиите в мача.

В 74-а минута гол вкара и Месут Йозил, който малко по-рано бе влезнал като запаса в този дуел. След 4-ия гол домакините несъмнено намалиха концентрацията си, което докара до 2 гола за украинския тим.

В 77-а минута с прекрасен шут се разписа капитанът Чеснаков, а безусловно с последното отиграване в мача гол означи Вячеслав Шарпар.

Източник: btvnovinite.bg