Арсенал спечели с 4:2 градското дерби с Тотнъм в мач

...

"Арсенал" срази "Тотнъм", "шпорите" завършиха с 10 души

" Арсенал " завоюва с 4:2 градското дерби с " Тотнъм " в мач от 14-ия кръг на британската Висша лига. Така " артилеристите " изместиха " шпорите " от четвъртата позиция, която към този момент заемат поради по-добрите си индикатори. Двата отбора имат по 30 точки в актива си.

На своя " Емиратс " " Арсенал " откри резултата в 9-ата минута, когато Ян Вертонген игра с ръка в наказателното поле и основният арбитър Майк Дийн уточни бялата точка. Зад топката застана Обамеянг, който даде задатък на домакините.
Снимка: Getty Images
" Тотнъм " отвърна на удара след половин час игра. Ериксен центрира към близката греда, където Ерик Дайър засече с глава, а вратарят Лено работи нескопосано, пропускайки топката сред ръцете си.

В 33-ата минута реферът Майк Дийн отсъди нова дузпа, този път за " Тотнъм ". Сон навлезе в наказателното поле, Холдинг се хвърли неразумно в краката му, само че останаха подозрения дали в действителност е имало контакт. Кейн бе прецизен и " Тотнъм " стигна до цялостен поврат.
" Арсенал " се хвърли в офанзива през втората част и в 56-ата минута Обамеянг възвърне равенството със страховит удар от границата на наказателното поле - 2:2.

Четвърт час пред края отборът на Унай Емери поведе с огромна доза шанс. Рамзи откри Лаказет на границата на пеналтерията, той се подхлъзна, само че съумя да насочи удар, при който топката се отклони в краката на Дайър и влетя в мрежата зад Лорис.
Три минути по-късно " Арсенал " довърши локалния си зложелател с четвърти гол. Негов създател стана Лукас Торейра, който се озова самичък против вратаря и го разстреля от дребен ъгъл.

В 85-ата минута " Тотнъм " остана с 10 души, откакто Вертонген си изкара втори жълт, респективно червен картон.

Източник: btvnovinite.bg