Арсенал спечели градското дерби срещу Уест Хям с 1:0 и

...

Арсенал е на полуфинал за Купата на Лигата

Арсенал завоюва градското дерби против Уест Хям с 1:0 и е полуфиналист за Купата на лигата.

Традиционно за този шампионат, и двата отбора бяха заложили на огромна част от своите аварийни футболисти. Това в огромна степен важеше за момчетата на Арсен Венгер.

" Топчиите " бяха по-активният отбор през първата част и можеха да открият в 39-ата минута, откакто прелестно центриране на Колашинац откри Тио Уолкът, само че ударът му с глава мина на сантиметри от лявата греда. Домакините въпреки всичко стигнаха до гол малко преди почивката. Дебюши смъкна топката на границата на вратарското поле, където се образува малко меле. Най-съобразителен се оказа Дани Уелбек, който от близко осъществя.

Снимка 329937
Източник:

През втората част Уест Хям опита да се добере най-малко до продълженията, само че добър късмет пропиля Аарън Кресуел. За смяната на резултата не оказа помощ и включването на звездите на " чуковете " - Анди Керъл, Диафара Сако и Мирко Арнаутович.

АРСЕНАЛ - УЕСТ ХЯМ 1:0

1:0 Уелбек (42 " )