Арсенал се върна към победите във Висшата лига, след като

...

Арсенал отново усети вкуса на победата

Арсенал се върна към успехите във Висшата лига, откакто в мача от 24-ия кръг победи с 4:1 Кристъл Палас. Така момчетата на Арсен Венгер записаха първи триумф от три мача насам.

Със извоюваните точки „ топчиите “ събраха 42 на шестото място. Палас е 13-и с 25.

Арсенал поведе след шест минути игра. След центриране от корнер Начо Монреал бе оставен непокрит и се разписа за 1:0. Само 4 минути по-късно създателят на първото попадение направи страховит пробив отляво, пуна по-късно към Алекс Иуоби, който наниза второ попадение – 2:0.

В 13-ата минута след центриране от корнер на Монреал отляво на вратата Палас, Лоран Кошчелни бе оставен непокрит и с крайник засече 3:0.

Преднината на Арсенал бе увеличена на 4:0 в 22-ата минута. При страхотна композиция Мест Йозил получи в наказателното поле, чукна наляво към Александър Лаказет, който с удар малко зад точната за дузпата оформи 4:0.

След почивката Иуоби бе покрай отбелязване на ново попадение, откакто получи прекрасен пас в пеналта, само че не съумя, след намесата вратаря Хенеси.

Първата по-опасна обстановка за гостите пристигна в 62-ата минута. Кристиан Бентеке бе оставен на страхотна позиция, но Петър Чех се намеси навреме и изпъкна с фантастично избавяне.

Палас въпреки всичко стигна до почетно попадение. Това се случи в 78-ата минута след статично състояние. При центриране от ъглов удар, Миливоевич бе оставен да стреля, а той без да се бави вкара в мрежата на Чех за 1:4.

До края още едно състояние се разкри пред Лаказет, само че Хенеси предотврати ново попадение в мрежата си.