Арсенал се класира на осминафинал в турнира Лига Европа след

...

"Арсенал" отнесе БАТЕ с лекота и продължава в Лига Европа

" Арсенал " се класира на осминафинал в шампионата Лига Европа след победа 3-0 над БАТЕ Борисов в реванша в Лондон. " Артилеристите " бяха изгубили първата среща в Беларус с 0-1 и започнаха доста надъхано семейството си.

Още в 4-ата минута центриране на Пиер-Емерик Обамеянг отдясно бе отклонено от Захар Волков в личната му врата.

БАТЕ отговори уместно в идващите няколко минути и удар на Станислав Драгун бе изчистен от голлинията от Стефан Лихщайнер. С това обаче опциите за беларусите се изчерпаха, а " Арсенал " пое цялостен надзор над мача.

След няколко рискови благоприятни условия се стигна до 39-ата минута, когато падна втория гол. Центриране от ъглов удар бе засечено от Шкодран Мустафи в мрежата на Счербитски. До почивката резултатът можеше и да набъбне, само че няколко пропуща в заключителната част на офанзивата лишиха домакините от това.

През втората част хората на Унай Емери още веднъж преобладаваха и в 60-ата минута Сократис Папастатополус вкара трети гол. Гръцкият бранител бе влезнал като запаса минути по-рано. Той засече центриране от корнер и заби третия гол.

" Арсенал " преодоля противник в директна елиминация в евротурнирите след загуба в първия мач за първи път от 9 години.
Източник: btvnovinite.bg