Арсенал разби Челси с 5:0 на Емирейтс и поне временно

...

Лондон е червен! Арсенал унищожи безобразен Челси и се настани на върха във Висшата лига

Арсенал разруши Челси с 5:0 на " Емирейтс " и най-малко краткотрайно се настани на върха в Премиър лийг.

Играчите на Маурисио Почетино изживяха оскърбление в лондонското дерби след по-равностойно първо полувреме и цялостен срив през второто.
 Снимка 662369
Източник:

Леандро Тросар откри резултата още в четвъртата минута с удар в близкия ъгъл на Петрович.

Гостите имаха няколко нелоши обстановки до почивката, само че в 52-рата минута Бен Уайт направи 2:0, а след това Кай Хаверц заби два гола на някогашния си отбор и резултатът набъбна съществено.

В 70-ата минута Бен Уайт също се разписа още един път в обстановка, при която наподобява опитваше да центрира, само че трансферира вратаря.
 Снимка 662361
Източник:

Така Арсенал събра 77 т. на първото място при 34 изиграни дуела.

Ливърпул е със 74 точки и с мач по-малко, а Манчестър Сити - със 73 и с два дуела по-малко от " топчиите ".