Арсенал разби Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 като гост в мач

...

Младоците на Арсенал разпиляха Айнтрахт

Арсенал разруши Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 като посетител в мач от група " F " на Лига Европа. Точни за " топчиите " бяха Джо Уилок (38), Букайо Сака (85) и Пиер-Емерик Обамеянг (87).

" Орлите ", които имаха превъзходство през огромна част от мача, приключиха срещата с човек по-малко, откакто Доминик Кор бе изпъден в 78-ата минута.

Айнтрахт стартира по-активно срещата. В 5-ата минута рисков удар на Соу бе избавен от Мартинес. Арсенал отговори с неакуратен шут на Торейра.

В 12-ата минута удар на Андре Силва мина около вратата. Малко по-късно Костич бе изведен на добра позиция, само че пропусна.

Надмощието на " орлите " продължи, само че още веднъж Мартинес се намеси добре след удар на Костич.
 Снимка 443688
Източник:

Последваха две благоприятни условия пред вратата на домакините, само че Уилок и Смит-Роу не съумяха да се разпишат.

Пред другата врата удар с глава на Бас Дост мина над вратата. Пропуските на Айнтрахт бяха осъдени в 38-ата минута. Контраатака на " топчиите " приключи с удар на Уилок, а след рикошет топката стана неспасяема за Трап.

През втората част " орлите " търсеха изравнително попадение, само че с пропуски се отличиха Силва, Дост и Костич. В 78-ата минута Доминик Кор бе изпъден за два жълти картона.
 Месут Йозил не пътува с групата на Арсенал за Франкфурт

" Играем доста мачове и желая да употребявам всички играчи "

В 85-ата минута Букайо Сака получи топката от Пепе пред наказателното поле и с акуратен удар не остави шансове на Трап за 0:2.

Две минути по-късно Сака лиши топката от състезател на домакините и изведе Обамеянг самичък против Трап. Габонецът не сбърка, оформяйки крайното 0:3.