Арсенал продължава напред за ФА Къп. Топчиите не срещнаха трудности

...

Младоците на Арсенал не допуснаха грешка срещу 11-ия в Лига 1

Арсенал продължава напред за ФА Къп. " Топчиите " не срещнаха компликации против представителя на Лига 1 - Блекпул и го победиха като посетител с 0:3.

Мениджърът Унай Емери бе заложил на огромна част от своите млади футболисти, които несъмнено не го подведоха. Мачът на " Блумфийлд Роуд " в никакъв случай няма да не помни 19-годишният Джоузеф Уилок, който осъществя две от попадения в турнирната борба.

Радост за Евертън, позор за Кардиф и едно излишно преиграване за Саутхямптън

Интересни резултати от следобедната сесия във ФА Къп

Първото от тях падна в 11-ата минута, когато той се оказа най-съобразителен след удар от фаул в гредата и на празна врата не сгреши за 0:1. Уилок още веднъж внимаваше и в 37-ата минута, когато остра топка от Стефан Лихтщайнер някак си доближи до далечната греда, където на младока още веднъж се наложи приятната чест да вкара без съпротивата на вражеския пазач.

Снимка 398500
Източник:

Щастието за Уилок можеше да бъде цялостно и в 80-ата минута, само че този път негов гол беше вярно анулиран заради засада.

Арсенал въпреки всичко стигна до класиката, откакто в 82-ата минута вратарят на домакините отрази удар на Аарън Рамзи, само че беше беззащитен при головата добавка на Алекс Иуоби.

Челси в профил Нотингам Форест за ФА Къп
Челси в профил Нотингам за ФА Къп в прощалния мач на Сеск Фабрегас, испанецът пропусна дузпа

Алваро Мората с два гола и страховит пропуск

Любопитен миг от мача бе насилствената поява на аварийния пазач на Блекпул - Кристофер Мафумби, който преди известно време беше част от интернационалната селекция на Верея.

5 от 5 за Манчестър Юнайтед,
5 от 5 за Манчестър Юнайтед, " алените дяволи " напред за ФА Къп след 2:0 над Рединг