Арсенал претърпя поражение от Брайтън с 1:2 в среща от

...

Арсенал загуби на свой терен от Брайтън

Арсенал претърпя проваляне от Брайтън с 1:2 в среща от 15-и кръг на Премиършип, играна на стадион “Емирейтс ” през повече от 60 000 почитатели.

Гостите поведоха с гол на Адам Уебстър в 36-ата минута, Арсенал изравни в 50-ата посредством Александър Лаказет, само че Брайтън стигна до надвит гол в 80-ата минута, когато прецизен бе Нийл Мопе.

С актив от 19 точки Арсенал е на 10-а позиция в таблицата, а Брайтън с 18 е на 13-а. Лондонският отбор към този момент е в серия от 9 мача без победа (6 равенства и 3 поражения), а това е най-лош резултат за клуба в последните 42 години. За последно сходно нещо се е случило с Арсенал през сезон 1976/77. В идващия кръг “топчиите ” гостуват на Уест Хям, а Брайтън посреща Уулвърхемптън. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg