Арсенал постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на

...

Арсенал се укрепи в Топ 4 след минимален успех над Астън Вила

Арсенал реализира минимална победа с 1:0 при гостуването си на Астън Вила и направи нова значима крачка към класиране в Шампионската лига през идващия сезон.

" Артилеристите " завоюваха визитата си в Бирмингам с гол на Букайо Сака. Младият британски национал се разписа в 30-ата минута с удар от границата на наказателното поле, с който не остави шансове на вратаря Емилиано Мартинес.

През второто полувреме домакините от Вила бяха по-активни на терена и на два пъти бяха доста покрай изравняването. В 68-мата минута удар на Оли Уоткинс се отби от гредата, а в заключителните секунди на добавеното време Бернд Лено парира рисков удар на Филипе Коутиньо.

С успеха Арсенал събра 54 точки и заема четвърто място в класирането, като води с 4 пункта пред петия Манчестър Юнайтед, който е и с мач повече. Астън Вила е на девета позиция с 36 точки от 29 мача.
Източник: lupa.bg