Арсенал постигна четвърти пореден успех във Висшата лигаОтборът на Арсенал

...

Арсенал постигна четвърти пореден успех във Висшата лига

Арсенал реализира четвърти следващ триумф във Висшата лига
Отборът на Арсенал записа четвърта поредна победа във Висшата лига и общо пета във всички шампионати, откакто надигра мъчно с 2:0 Евертън на своя,,Емирейтс “. Възпитаниците на Унай Емери реализираха първата си суха мрежа от началото на сезона, макар че през първото полувреме гостуващият състав пропусна значително благоприятни условия да открие резултата в своя изгода и да разколебае,,артилеристите “. Първо дълъг пас към завърналия се след наказване Ричарлисон не бе овладян от Ектор Бейерин, който позволи бразилецът да го надбяга и по-късно да насочи удар към вратата на Арсенал, който бе избавен от Петър Чех. Отново той можеше да се разпише, само че шансът му изневери. Чешкият пазач на,,топчиите “ трябваше да демонстрира майсторство и при директен свободен удар на бранителя Лука Дин, само че,,карамелите “ още веднъж не съумяха да нарушат нулевото тъждество. Последваха пропуски на някогашния състезател на Арсенал Тио Уолкът и Ричарлисон, които в последна сметка бяха осъдени през втората част от домакините.

Първо в 56-та минута Аарън Рамзи откри в наказателното поле Александър Лаказет, който откри резултата с удар в горния ъгъл на вратата на Джордан Пикфорд, отбелязвайки второто си попадение от началото на сезона в шампионата. Гостите бяха шокирани от този гол и единствено три минути по-късно към този момент изоставаха с два гола. Месут Йозил напредна по фланга и откри още веднъж Рамзи, който този път отклони топката към Пиер Емерик-Обамеянг. Габонският нападател беше в състояние на засада, която обаче не беше маркирана, и вкара за 2:0. До края гостите по този начин и не съумяха да отбележат най-малко почетно попадение и изгубиха втора поредна среща във Висшата лига, откакто бяха надиграни от Уест Хем в предходния кръг с 3:1. /БГНЕС
Източник: bgnes.com