Арсенал победи Тотнъм 3:1 в лондонското дерби от деветия кръг

...

Седем от осем за Арсенал във Висшата лига: артилеристите се разправиха и с Тотнъм

Арсенал победи Тотнъм 3:1 в лондонското дерби от деветия кръг на британската Висша лига, играно на стадион " Емиратс ".

Томас Партей (20`) даде задатък за домакините, само че в края на първото полувреме Хари Кейн (41`) изравни от дузпа. Още при започване на втората част обаче " артилеристите " още веднъж поведоха, с помощта на Габриел Жезус (49`), а Гранит Джака (67`) постави точка на разногласието. Като за похлупак на всичко " шпорите " останаха с човек по-малко след пряк червен картон на Емерсон Роял в 62-рата минута.
 Снимка 589542
Източник:

Tака Арсенал към този момент има 21 точки на върха на класирането в шампионата, с 4 повече от преследвачите си Манчестър Сити и Тотнъм. Единственото проваляне през сегашния сезон на шампионата " артилеристите " позволиха от Манчестър Юнайтед - в 6-ия кръг (1:3).
 Снимка 589544
Източник:

Следващият мач на лондончани във Висшата лига ще бъде на 9 октомври против Ливърпул. Преди това Арсенал ще се изправи против Бодьо/Глимт в Лига Европа.
 Габриел Жезус: Гуардиола беше повода да си потегли от Манчестър Сити

Той показа, че е благополучен в Арсенал

Арсенал взе преднина в 20-ата минута. Томас Партей се разписа с удар в горния десен ъгъл след асистенция на Бен Уайт.

Девет минути по-късно Габриел извърши нарушаване в наказателното поле и Хари Кейн изравни след невъзмутимо осъществяване от бялата точка.

В 49-ата минута Букайо Сака шутира, Уго Йорис не отби топката добре, тя доближи до Кристиан Ромеро, който направи груба неточност в наказателното поле и разреши на Габриел Жезус да осъществя от близко второто попадение във вратата на Тотнъм.
 Снимка 589543
Източник:

Арсенал имаше числено предимство от 62-ата минута, когато Емерсон Роял получи червен картон за нарушаване против Мартинели.

Пет минути по-късно това Гранит Джака осъществя решителното попадение във вратата на гостите, възползвайки се от положително подаване на Габриел Мартинели.
 Облак попадна в полезрението на Тотнъм

Тотнъм може да срещне конкуренция от Манчестър Юнайтед в борбата за подписа на вратаря