Арсенал победи Саутхемптън в мач от 20-ия кръг на Висшата

...

Арсенал с пълен обрат срещу Саутхемптън

Арсенал победи Саутхемптън в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. " Артилеристите " се постановиха с 3:1 като посетител.

Така отборът на Микел Артета зае 8-ото място с 30 точки. " Светците " са на 11-ата позиция с два пункта по-малко.

Срещата стартира чудесно за домакините. Още в 3-ата минута те съумяха да поведат откакто Стюарт Армстронг овладя след корнер и вкара за 1:0.
 Манчестър Сити разгроми УБА с 5:0
Манчестър Сити още веднъж на върха след погром над УБА

" Гражданите " не оставиха късмет на " дроздовете "

Пет минути по-късно " артилеристите " изравниха. Никола Пепе получи точно подаване в наказателното поле от Гранит Джака и преодоля вратаря с тънък завършващ удар в долния десен ъгъл за 1:1.
 Йодегаард дебютира против Манчестър Юнайтед

Дербито е в събота

В 39-ата минута, Букайо Сака доближи до състояние един на един против вратаря и осъществя цялостен поврат.

През втоарата част, Арсенал си подпечата успеха. В 72-ата минута, Александър Лаказет засече подаване на Букайо Сака и от близко оформи крайния резултат.