Арсенал победи с 4:1 Лийдс и направи поредна крачка към

...

Арсенал разби Лийдс и запази разликата на върха в Англия

Арсенал победи с 4:1 Лийдс и направи поредна крачка към купата в британската Висша лига. Точни за „ артилеристите “ бяха Габриел Жезус на два пъти, Бен Уайт и Гранит Джака.

Резултатът беше открит в 34-ата минута, когато Жезус беше спънат в наказателното поле и остана праволинеен при осъществяването на дузпата. Две минути след почивката Бен Уайт вкара за 2:0, а в 55-ата Жезус от 3-4 метра засече паралелен пас и оформи класиката.

В 76-ата минута Лийдс върна един гол посредством Расмус Кристенсен, който стреля мощно, а ударът рикошира в Зинченко и стана неспасяем за Рамсдейл. В 84-ата минута Арсенал вкара довърши противника. Гранит Джака материализира с глава отлично центриране на Йодегор за 4:1.

Източник: safenews.bg