Арсенал победи с 2:1 у дома Уулвърхемптън в 14-я кръг

...

Арсенал дръпна с четири точки на върха

Арсенал победи с 2:1 вкъщи Уулвърхемптън в 14-я кръг от Висшата лига. Така водачът в класирането дръпна с четири точки пред първенеца – 33 против 29. Ливърпул е трети с 28 точки.

Арсенал откри още в шестата минута посредством Букайо Сака. Малко по-късно Зинченко подаде за Мартин Йодегор и той се разписа за 2:0. Габриел Мартинели, Габриел Жезус, Леандро Тросар и Букайо Сака направиха пропуски пред вратата на гостите, само че нов гол не падна. Освен това. След почивката гостите играха по-добре и четири минути преди приключване на постоянното време Матеуш Куня осъществя за 2:1. Уулвс обаче нямаше сили за повече.

Успехът е шести следващ за Арсенал пред лична аудитория.

В друга среща от кръга Бърнли реализира първа победа вкъщи – 5:0 против Шефилд Юнайтед. Джей Родригес, Якоб Ларсен, Зеки Амдуни, Лука Калеошо и Джош Браунхил се разписаха. Остриетата приключиха мача в понижен състав поради червен картон на Оливър Макбърни. Юнайтед е на 19-то място с 5 точки, до момента в който Бърнли има 2 точки повече на 18-та позиция.

Брентфорд се наложи с 3:1 над гостуващия Лутън Таун. Това беше първи мач сред тези противници в елита на Англия. Лутън остава единствено с един триумф в последните си осем мача от шампионата.
Източник: flashnews.bg