Арсенал победи Кристъл Палас като гост с 3:2 в мач

...

Венгер изравни рекорд на великия Сър Алекс, Арсенал с измъчена победа

Арсенал победи Кристъл Палас като посетител с 3:2 в мач в мач от Висшата лига на Англия.

След триумфа Арсенал не се изкачи нагоре в класирането, само че се изравни по точки с петия Тотнъм - 37.

Резултатът за гостите откри Шкодран Мустафи в 25-ата минута. В 50-ата минута Андрос Таунзенд възстанови равенството. В 63-ата минута Алексис Санчес отново върна преднината на " артилеристите ", а в 66-ата минута заби и втори гол за 3:1 в интерес на Арсенал. Джейм Томкинс понижи в 89-ата минута за 2:3.

Това бе рекорден 810-и мач за Арсен Венгер начело на Арсенал във Висшата лига. Така той изравни достижението на сър Алекс Фъргюсън, който бе водач по този индикатор досега. В идващия си дуел Венгер ще има опция да изпревари великия шотландец, с който водиха дуел години наред във Висшата лига.

Любопитното е, че Венгер може да изпревари Сър Алекс точно на 76-ия рожден ден на шотландеца, който е на 31 декември. Тогава Арсенал играе с Уест Бромич.