Арсенал победи Брайтън с 1:0 като гост на стадион Амекс

...

Арсенал взе своето от Брайтън за втора поредна победа

Арсенал победи Брайтън с 1:0 като посетител на стадион " Амекс Стейдиъм " в Премиър лийг. Така отборът на Микел Артета записа втора поредна победа, откакто през днешния ден не сподели безусловно нищо през първата част.

Брайтън имаше преимущество до почивката, само че през второто полувреме Арсенал се засилва. Александре Лаказет (66') донесе трите точки на гостите, откакто се разписа единствено 21 секунди след появяването си в игра. Така лондончани най-накрая пречупиха този противник, от който изгубиха два пъти през предишния сезон, а също така не бяха печелили против него в пет следващи срещи във всички шампионати.
Снимка: БГНЕС  Арсенал взе своето от Брайтън за втора поредна победа
Брайтън пък остава единствено с една домакинска победа във Висшата лига през цялата 2020 година. Тя бе в предходния дуел против Арсенал.

Малкото забавни обстановки през първата част бяха пред вратата на Бернд Лено. " Чайките " насочиха осем удара по посока на вратата, един от които бе прецизен. В 37-ата минута центриране отдясно стигна на далечната греда до Джаханбахш, който стреля по земя, само че Лено избави. Арсенал не направи нищо в предни позиции. Джака извърши един директен свободен удар и това бе единственият изстрел в актива на гостите. Топката обаче мина над вратата.
Брайтън започва добре и второто полувреме. Още първоначално домакините претендираха за дузпа за единоборство сред Дънк и Холдинг. ВАР прегледа обстановката, само че не откри нищо неправилно. След този епизод обаче Арсенал стартира да работи доста добре в предни позиции. В 50-ата минута Обамеянг имаше страхотна опция, откакто центриране на Сака отляво стигна до него, само че Санчес се намеси отлично и мазета удара от близко на габонеца.
При последвалия корнер Оба още веднъж насочи изстрел, който мина настрана. Две минути по-късно " топчиите " стигнаха до нова доста добра опция. Този път Смит Роу се освободи доста добре от противник и откри Мартинели в наказателното поле. Бразилецът опита да насочи топката към горния отдалечен ъгъл, само че тя мина над вратата.
В 66-ата минута в игра за Арсенал се появи Александре Лаказет, който размени Мартинели. 21 секунди по-късно французинът откри резултата. Сака подаде доста добре отдясно, връщайки към непокрития Лаказет. Последният стреля ниско в близкия ъгъл, давайки преднина на гостите.
Източник: fakti.bg