Арсенал победи Борнемут с 1:0 в двубой от 8-мия кръг

...

Арсенал бие с гол на Давид Луис

Арсенал победи Борнемут с 1:0 в дуел от 8-мия кръг на Висшата лига. Попадението за " топчиите " бе дело на бранителя Давид Луис, който мина в клуба през това лято от Челси.

Още в 6-та минута Обамеянг имаше късмет да открие резултата, само че изстрелът му мина настрана от вратата.

Само 3 минути по-късно резултатът въпреки всичко беше открит. След осъществяване на корнер Никола Пепе пласира отлично центриране на първа греда, където Давид Луис заби топката в далечния ъгъл на Аарън Рамсдейл, с цел да направи резултата 1:0.

В 17-та минута Калъм Уилсън центрира, Доминик Соланке засече топката, само че пропусна очертанията на вратата.

До края на полувремето двата отбора изпуснаха по още едно няколко положения.

В 53-та минута Уилсън навлезе в наказателното поле, преодоля двама играчи на Арсенал, след което мина и около Лено, само че не съумя да вкара на празна врата.

В 4-та минута на добавеното време Калъм Чеймбърс имаше късмет да вкара и съдбоносен втори гол, само че ударът му уцели страничната греда.

Така Арсенал излезе на 1 точка зад втория в класирането Манчестър Сити, с актив от 15 точки. Борнемут пък остана на 10-то място с 11 пункта от 8 мача.