Арсенал най-накрая сложи край на черната си серия от девет

...

Арсенал се събуди и за 9 минути подчини Уест Хам

Арсенал най-сетне постави завършек на " черната " си серия от девет следващи мача без победа във всички шампионати. Снощи " артилеристите " се разсъниха и съумяха да завоюват с 3:1 лондонското дерби с Уест Хам.

Играчите на Фреди Люнгберг изиграха безлично първо полувреме, в което позволиха и гол във вратата си, дело на Анджело Огбона в 38-ата минута. През втората част обаче гостите избухнаха с три гола за девет минути, дело на Габриел Мартинели в 60-ата, Никола Пепе в 66-ата и Пиер-Емерик Обамеянг в 69-ата минута и по този начин взеха скъпи три точки.

Домакините излязоха с един чист нападател в лицето на Микейл Антонио. Зад гърба му го поддържаше Фелипе Андерсон, а на двете крила запонаха Робърт Снодграс и Пабло Форналс.
Източник: fakti.bg