Арсенал“ направи поредната си стъпка към титлата в английската Висша

...

Лондон е червен! „Арсенал“ победи „Тотнъм“ с 2:0

„ Арсенал “ направи следващата си стъпка към купата в британската Висша лига, откакто победи като посетител съгражданите от „ Тотнъм “ с 2:0 в дербито на кръга.

Мачът на лондонския „ Тотнъм Хотспър стейдиъм “ бе решен още през първото полувреме. Първо в 14-ата минута френският вратар на „ шпорите “ Юго Лорис си вкара автогол след неприятно изтребване. Норвежецът Мартин Йодегор удвои в 36-ата минута.

Така „ топчиите “ са към този момент с 47 точки. Те усилиха задатъка си на 8 точки пред „ Манчестър Сити “, който в събота загуби от своите сътраждани от „ Манчестър Юнайтед “ с 1:2 на „ Олд Трафорд “.

„ Нюкасъл “ остана трети с 39 точки след победа с 1:0 против „ Фулъм “. „ Манчестър Юнайтед “ е четвърти също с 39 точки.

В дъното на таблицата са „ Уест Хям “, „ Евертън “ и „ Саутхямптън “ с по 15 точки.