Аржентинското дерби от четвъртфиналите за Копа Либертадорес между Индепендиенте и

...

Армани и гредите спасиха Ривър

Аржентинското дерби от четвъртфиналите за Копа Либертадорес сред Индепендиенте и Ривър Плейт приключи без победител. Пред препълнените трибуни на стадион " Америка де Либертадорес " в Авелянеда, дуелът завърши при резултат 0:0. Над 50 000 почитатели по трибуните обаче видяха голям брой положения пред двете порти, като над всички бяха националните вратари на Аржентина и Уругвай, Мартин Кампаня и Франко Армани. Именно стражите на двата състава разделиха премията за най-хубав състезател на мач.

Капитанът на домакините трябваше да се начесва след едвам 90 секунди, след което халфът на " гаучосите " Масимилиано Меса нацели горната греда на Ривър в 18-ата минута. Последва нов удар към Армани, който с приказен инстикт мазета. Двата тима редуваха рисковите си офанзиви, само че голове по този начин и не падаха.

Играчите на " Ел Рохо " удариха втора греда в 54-ата минута, когато след отлична офанзива Силва тресна десния непряк дирек на Армани. Пет минути по-късно стражът на Ривър шокира почитателите на домакините, откакто с феноменално избавяне още веднъж резервира вратата си суха. Този път той парите изстрела Джильоти, който стреля от няколко метра.
Marcelo Gallardo: " Armani le da tranquilidad y confianza al equipo, responde cuando es necesario. La pelota que le sacó hoy a Gigliotti fue increíble ".#VamosRiver pic.twitter.com/4m4mgmGXF2
— River Plate (@CARPoficial) September 20, 2018

Армани се намеси добре в 88-ата минута, а в даденото продължение " милионерите " изпуснаха отлична опция да вземат трите точки.
Така всичко ще се реши в срещата реванш, която е на 2 октомври на стадион " Монументал ".

Играчите на Марсело Гаярдо към този момент мислят за тежкото посещение на Бока Хуниорс в Суперкласико на Аржентина през този уикенд.