Аржентинският Индепендиенте спечели с 2:1 домакинството на бразилския Фламенго в

...

Индепендиенте взе минимален аванс в първия финал за Копа Судамерикана

Аржентинският Индепендиенте завоюва с 2:1 семейството на бразилския Фламенго в първия заключителен мач от шампионата за Копа " Судамерикана ". Гостите започнаха чудесно и откриха резултата след единствено девет минути игра, когато капитанът Ревер засече с глава центриране от фаул от ляво на Мигел Трауко. Домакините се отърсиха от ранния потрес и последователно поеха контрола върху мача, като в 29-ата минута Емануел Хилиоти приключи контраофанзива с удар от 11-12 метра след извеждащ пас от ляво на Мартин Бенитес.

Аржентинците, които бяха изгубили единствено два от предходните 22 домашен мача в шампионата, продължиха да преобладават и справедливо стигнаха до поврат в 53-ата минута с хубав изстрел от въздуха на Максимилиано Меса след подаване на Есекиел Барко. Реваншът е на " Маракана " в Рио де Жанейро на 13 декември.