Аржентинският гранд Ривър Плейт се класира на полуфиналите на Копа

...

Аржентинец с исторически пет гола в един мач

Аржентинският гранд Ривър Плейт се класира на полуфиналите на Копа Либертадорес след внушителната победа с 8:0 над боливийския Хорхе Вилстерман в четвъртфинален реванш. Бившият нападател на Съндърланд Игнасио Скоко вкара пет гола, Енцо Перес добави още два, а веднъж се разписа Игнасио Фернандес.

Хорхе Вилстерман имаше задатък от 3:0 в общия резултат след домакинския си триумф в първия мач, само че Скоко собственоръчно заличи този пасив още до 20-ата минута, откакто се разписа в 9-ата, 14-ата и 19-ата минути. 32-годишният аржентинец е седмият състезател в историята на Копа Либертадорес с пет гола в един мач, само че първият с сходно достижение през XXI век.

Перес повиши на 4:0 в 36-ата минута, когато получи пас зад тила на отбраната от Скоко и прати топката около вратаря Раул Оливарес. Игнасио Скоко вкара четвъртия си гол в мача малко след почивката, а седем минути по-късно Фернандес се разписа за 6:0.

В 58-ата минута пристигна ред на петия гол на Скоко. Той пристигна след центриране от корнер и неумела интервенция на вратаря Оливарес. Девет минути по-късно Перес вкара последното попадение в мача, след направи прекрасен пробив, почнал от половината на Ривър Плейт.

Ланус е вторият аржентински тим на полуфиналите, откакто отстрани сънародниците си от Сан Лоренсо след дузпи. Финалната четворка на Копа Либертадорес допълват бразилския Гремио и еквадорския Барселона (Гуаякил).

Източник: blitz.bg