Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро е съперникът на Григор Димитров

...

Хуан Мартин дел Потро е следващият съперник на Григор Димитров в Пекин

Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро е противникът на Григор Димитров във втория кръг на China Open 2017. Той победи уругваеца Пабло Куевас с 7-6(4), 6-4 за един час и 38 минути.

Григор Димитров с сложна победа над Дамир Джумхур на старта в Китай

Българинът стартира мощно, само че след това срещна здрава опозиция от босненеца

Дел Потро осъществя един пробив във втория сет от две благоприятни условия за пробив, до момента в който противникът му не съумя нито един път веднъж от три опита. Мачът беше надиграване на начални удари. Аржентинецът осъществя 11 аса против 9 за Куевас. Двамата завоюваха по 20 точки, когато посрещат в 10 гейма и 1 тейбрек.

Григор Димитров е изиграл общо 6 мача с Дел Потро досега. До скоро той нямаше победа против аржентинеца, само че това се промени през август в Синсинати. Там в осминафинален мач хасковлията завоюва с 6-3, -75 и по-късно победи в шампионата.

През май в Рим Гришо загуби в първия кръг с 6-3, 2-6, 3-6 мач, в който имаше преимущество в по-голямата част от времето. До Синсинати " Кулата от Тандил " изглеждаше неизпълним.