Аржентинецът Федерико Делбонис, който вчера отстрани Григор Димитров на турнира

...

След Гришо Делбонис отстрани и шампиона в Женева

Аржентинецът Федерико Делбонис, който през вчерашния ден в профил Григор Димитров на шампионата в Женева, през днешния ден продължи със мощните си изяви и и отстрани и защитаващия купата си Мартон Фучович (Унгария).

Делбонис завоюва с 6:4, 6:2 и се класира на четвъртфинал за час и 17 минути. Там той ще срещне спечелилия от мача Александър Зверев (който е номер 1 в схемата) и боливийския квалификант Уго Делиен.

Делбонис започва мача доста интензивно и поведе с 4:0 гейма в първия сет, откакто осъществя два пробива. Фучович върна един за 3:5, само че в последна сметка отстъпи с 4:6. Доста подобен беше сюжетът и във втория сет, като 28-годишният аржентинец още веднъж направи два пробива. Той взе подаванията за 2:1 и за 4:1, а в последна сметка завоюва при първия си
мачпойнт на 0 за крайното 6:2.

В друга забавна среща от втория кръг Алберт Рамос (Испания) се наложи над Жоао Соуза (Португалия) с 6:0, 6:3./БТА