Аржентина разгроми Уругвай с 3:0 в мач от световните квалификации

...

Меси с гол №80 за Аржентина при победа над Уругвай

Аржентина разгроми Уругвай с 3:0 в мач от международните квалификации в зона Южна Америка. Двубоят от отсрочения пети кръг на пресявките се игра на стадион “Монументал Антонио Веспучи Либерти” в Буенос Айрес. Меси сложи началото на триумфа с 80-ия си гол за "гаучосите " в 38-ата минута. Родриго Де Паул (44) и Лаутаро Мартинес (64) означиха другите две попадения. Срещата бе специфична за капитана на Угугнай Диего Годин, който изигра 150-ия си мач с националната фланелка. Аржентинците нанесоха своя удар в 38-ата минута, когато се разписа капитанът и водач на отбора Лионел Меси. Той опита подаване в наказателното поле с левия крайник към Николас Гонзалес, само че никой не съумя да играе с топката и тя влетя в мрежата за 1:0. Шест минути по-късно Аржентина предреши изхода на мача с попадение на Родриго Де Паул, като Меси още веднъж имаше съдбоносен дял за попадението. След почивката превъзходството на домакините продължи и те разумно стигнаха до трети гол във вратата на Уругвай. Това се случи в 64-ата минута, когато Лаутаро Мартинес постави точка на разногласието, откакто засече в мрежата подаване в наказателното поле. С триумфа Аржентина събра 22 точки от 10 мача и е втори във краткотрайното класиране след водача Бразилия. Уругвай е на четвърто място с 16.