Аржентина победи Мексико в първата от двете контроли, които тези

...

Аржентина с престижен успех на мексиканска земя

Аржентина победи Мексико в първата от двете контроли, които тези тимове ще изиграят в границите на четири дни.

" Гаучосите " се постановиха с 2:0 на стадион " Марио Кемпес " в Кордоба. Роберто Фунес Мори откри резултата в 45-ата минута, а автогол на Исак Бризуела в 84-ата минута дефинитивно реши разногласието в интерес на домакините.

Срещата стартира със страховит късмет за Мексико. Още в 4-ата минута изстрел на Раул Хименес с глава се отби от напречната греда.

След това обаче Аржентина напълно взе самодейността и повече търсеше гола, като Пауло Дибала и Серхио Араухо обстрелваха вратата на противника. В 45-ата минута натискът на Аржентина въпреки всичко даде резултат. Дибала центрира от фаул и Фунес Мори с глава бе прецизен за 1:0. В 84-ата минута се стигна до втори гол във вратата на Гийермо Очоа. Саравия напредна по десния фланг и центрира във вратарското поле, където Бризуела работи неразчетено и заби топката в личната си врата за крайното 2:0.