Аржентина нанесе втора загуба с 2:0 на Мексико в рамките

...

Аржентина отново победи Мексико и вдигна трофей

Аржентина нанесе втора загуба с 2:0 на Мексико в рамките единствено на 4 дни. Това се случи пред съвсем цялостните трибуни на стадиона в Мендоса (Арж) във втория мач сред двата отбора, след който " гаучосите " получиха Купа " Адидас 2018 ". Двубоят стартира по желан метод за домакините, които откриха още във втората минута след скоростна офанзива. Вратарят на Аржентина вкара топката в игра със мощен удар, тя попадна у Мауро Икарди, който бързо я подаде към Ерик Ламела. Той с едно допиране го изведе в наказателното поле, в което капитанът на Интер преодоля отбраната и с удар с левия крайник откри. Двата отбора предложиха забавни моменти за феновете, а през първото полувреме домакините претендираха за дузпа против Икарди, само че не я получиха. Като цяло домакините бяха по-добрия тим на терена, само че пропускаха доста. Най-доброто състояние за Мексико през първите 45 минути пристигна от директен свободен удар. След почивката картината не се промени изключително. Аржентина стигна до втори гол в 87-ата минута, когато Пауло Дибала беше изведен зад отбраната и от близко не сбърка. Това беше дебютен гол за звездата на Ювентус с екипа на " албиселесте ". В друга забавна контрола Чили разгроми Хондурас с 4:1. С два гола за спечелилите се регистрира Артуро Видал (8, 35-дузпа), а по един прибавиха Алексис Санчес (61) и Николас Кастийо (84-дузпа). За Хондурас почетно се разписа Лопес в 40-ата минута.