Аржентина мина през иглени уши за класирането си към четвъртфиналите

...

Аржентина на четвъртфинал с бой над Катар

Аржентина мина през иглени уши за класирането си към четвъртфиналите на тазгодишното издание на Копа Америка 2019. Гаучосите се нуждаеха от наложителен триумф над Катар в последния си мач от група В и го реализира, печелейки с 2:0. Условието Меси и компания да финишират на второто място бе, че Колумбия трябваше да играе „ феърплей ” и да не разреши лековато Парагвай да победи „ лос кафетерос ”. По този метод " гаучосите " отидоха на Венецуела на четвъртфиналите, откакто венецуелците приключиха на второ място в група А на шампионата.

Все отново хората на Лионел Скалони осъществиха ранен гол посредством Лаутаро Мартинес в четвъртата минута, откривайки резултата в Порто Алегре, а втори гол – на Серхио Агуеро в 82-ата постави точка на разногласието с Катар.
Източник: marica.bg