Аржентина е първият финалист на Мондиала в Катар, след като

...

Шоу на Меси и Аржентина е на финал на Мондиала в Катар

Аржентина е първият финалист на Мондиала в Катар, откакто победи с 3:0 Хърватия в първия полуфинал. Лионел Меси изигра страховит мач - звездата на аржентинците вкара дузпа и даде асистенция за гола на Хулиан Алварес, който вкара два гола.
Прочетете още
В 34-та минута Аржентина съумя да открие резултата. Вратарят на хърватите Ливакович фаулира Хулиан Алварес и съдията отсъди дузпа, която Лионел Меси откри резултата.

Аржентина направи двоен удар единствено малко по-късно в 39-та минута. Хулиан Алварес напредна и навлезе в наказателното поле, играчи на Хърватия се пробваха да го спрат, само че се получи двоен рикошет в тях и най-после Алварес се озова на стрелкова позиция против Ливакович и осъществя без проблем - 2:0.

В 69-та минута пристигна и най-красивият миг в дуела. Лионел Меси направи страховит пробив сред отбраната на Хърватия пусна по земя към Хулиан Алваре, който от близко нямаше проблем да осъществя за 3:0.

Във финала Аржентина чака спечелилия от дуела сред Франция и Мароко. Хърватия ще играе за третото против изгубилия от Франция и Мароко.

Аржентина:  Емилиано Мартинес, Хулиан Алварес (Пауло Дибала 75 мин.), Родриго де Паул (Езекиел Паласиос 75 мин.), Алексис Мак Алистър (Анхел Кореа 87 мин.), Лионел Меси, Науел Молина (Хуан Фойт 87 мин.), Николас Отаменди, Леандро Паредес (Лисандро Мартинес 62 мин.), Кристиан Ромеро, Николас Таляфико, Енцо Фернандес

Хърватия:  Доминик Ливакович, Марсело Брозович, Йошко Гвардиол, Матео Ковачич, Андрей Крамарич, Деян Ловрен, Лука Модрич (Ловро Майер 81 мин.), Марио Пашалич (Никола Влашич 46 мин.), Иван Перишич, Борна Соса (Мислав Оршич 46 мин.), Йосип Юранович

Източник: trafficnews.bg